Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Canzona

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Okresní kola hudebních soutěží žáků ZUŠ a pozvánka na koncert žáků ZUŠ s orchestrem

klar trio

Sérii okresních kol hudebních soutěží, které jsou vyhlašovány MŠMT, zahájili žáci ZUŠ Fryderyka Chopina ve Františkových Lázních. Jednalo se flet souo soutěž ve hře na akordeon. Naše škola zde měla 3 zástupce. Vojtěch Nekovář ze třídy Luboše Marka získal 2. cenu. Nicol Vopavová ze třídy Jiřího Jílka ve své kategorii získala 1. cenu a postup do kraje. Do krajského kola, které se letos koná v Kraslicích, postoupil také soubor Accord, vedený Jiřím Jílkem. Získal 1. cenu. V pátek 15. února odjeli hráči na dřevěné dechové nástroje do Chebu, kde se konala jejich soutěž. Smutní byli členové klarinetového tria mladších žáků, kteří se pro nemoc jednoho člena i přes důkladnou a poctivou přípravu nemohli soutěže účastnit. Soubor zobcových fléten ze třídy K. Hovorky dostal první cenu. Klarinetové trio ze třídy P. Čecha získalo také první cenu a zároveň se stalo absolutním vítězem soutěže v Chebu. Tři z účastníků chebské soutěže vystoupí na koncertu žáků ZUŠ se symfonickým orchestrem 22. března 2019 v 18 hodin v Casinu. Lenka Hůrková a Tadeáš Šorejs (členové klarinetového tria) vystoupí s klarinetovými koncerty C. M. Webera a F. Kramáře. Sebastian Cretan uspěl v Chebu jako člen souboru zobcových fléten. S orchestrem se představí jako sólista na klavír v Berkovičově koncertu. Kromě těchto sólistů posluchači uslyší ještě klavíristku Kláru Skalkovou a bývalou žákyni školy, nyní posluchačku Konzervatoře Plzeň, kytaristku Elišku Dedkovou. Všechny příznivce krásné hudby na tento koncert srdečně zveme!