Canzona

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Česko-německý big band

Vážení rodiče,

naše škola pořádá hudební setkání českých a německých žáků a studentů v rámci projektu "Sousedé se stávají přáteli", tento projekt je spolufinancován Evropskou unií. Jedná se o spolupráci naší školy s hudební školou v Tirschenreuthu a s Otto Hahn Gymnasium Marktredwitz. Naši žáci tak budou mít možnost zahrát si v  česko-německém bigbandu. Setkání se koná pod vedením našeho učitele Václava Eichlera ve dnech 28.4. - 1.5. 2012 v penzionu Manský dvůr. Zde bude zajištěno společné ubytování a stravování. Celá společná akce bude završena koncertem 1. května 2012 v 15 hodin na kolonádě. Znovu pak vystoupí česko-německý big band na akci "Kolonáda plná hudby, tance a zpěvu" , kterou třetí květnový týden pořádá ZUŠ F.Chopina pravidelně již od roku 2008.  Letos se tato akce koná v sobotu 19. května, big band zde bude vystupovat v dopoledních hodinách, celou akci vlastně zahájí. Setkání českých  a německých hudebníků nám pomáhá financovat  Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni. Pro Koordinační centrum Tandem potřebujeme pořídit fotodokumentaci, proto vás žádáme o svolení s pořizováním fotografií během akce.

Mar. Lázně, 16.4.2012                                              Mgr. Petr Čech, ředitel ZUŠ F.Chopina

Informace k soustředění v Manském dvoře:

Příjezd mezi 14. a 15. hodinou, odvoz bude zajištěn autobusem od ZUŠ ve 14 hodin.
Návrat do Mariánských Lázní 1.5. 2012 cca ve 14 hodin společně autobusem.Soustředění skončí koncertem 1.5. v 15 hodin na kolonádě.
V Manském dvoře je pro zúčastněné uhrazeno ubytování a stravování.
S sebou je potřeba vzít osobní potřeby a oblečení na tři dny, nástroj, notový pult.
Vystoupení na kolonádě proběhne v civilním oblečení, rodiče i přátelé účinkujících jsou srdečně zváni!
V zájmu kvalitní přípravy je soustředění třídenní - proto Vás žádáme o uvolnění dětí z vyučování v pondělí 30. dubna.
Ubytování a stravování účastníků z naší školy hradí ZUŠ F. Chopina a Tandem, účastníci budou potřebovat pouze peníze na nápoje.
Garantem celé akce je Václav Eichler, který učí stejně jako v České republice také v Německu a je vedoucím big bandu v SRN.