DOM_a_mažoretky

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Kolonáda plná hudby, tance a zpěvu 2016

Už po deváté se 15. 5. 2016 mariánskolázeňská kolonáda na jeden květnový den zaplnila hudbou, zpěvem a tancem žáků Základní umělecké školy Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních.IMG 0627
Celou akci zahájil tradiční průvod Dechového orchestru mladých a mažoretek parkem na kolonádu, kde na něj navázala další vystoupení žáků školy. Publiku, které i navzdory nepříznivému počasí v průběhu dne plnilo kolonádu, se kromě souborů, které jsou již tradičně součástí programu „Kolonády plné hudby, zpěvu a tance“ představila také relativně nová hudební uskupení- mezi nimi například Klarinetové trio, které několik dní předem velmi úspěšně reprezentovalo školu v celostátním finále hudební soutěže. Již potřetí v historii se kolonádou například také rozeznělo unikátní hudební těleso „Les smyčců“. Součástí programu byl v podvečer také koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který obohatil velmi širokou a pestrou paletu hudebních žánrů, které se v průběhu dne posluchačům prezentovaly.
Kromě žáků hudebního a pěveckého oboru měly v rámci „Kolonády plné hudby, zpěvu a tance 2016“ svůj prostor také žáci tanečního oboru- jak ve spolupráci s hudebními soubory, tak i samostatně.
Podobně jako v minulých ročnících ani letos nechyběl kreativní workshop výtvarného oboru, během kterého se návštěvníci kolonády mohli spontánně zapojit do tvorby společného díla- stromu. -fotogalerie-