saxofony

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Vítězové krajské soutěže žáků uměleckých škol

soutez kraj2018Jako každoročně i letos se konala soutěž žáků ZUŠ. Tuto soutěž vyhlašuje MŠMT, je národní. Nejlepší žáci mohou postoupit až do národního finále. Máme velikou radost, že řada našich žáků zaznamenala v této soutěži velké úspěchy a máme – jako vždy – své zástupce v národním kole, sportovní terminologií řečeno – na mistrovství republiky. Velký význam mají ceny i z okresních a krajských kol. Už jen zvládnout předepsaný repertoár na odpovídající úrovni vyžaduje značné úsilí. V krajském kole získali ocenění: Matěj Pavlovic – 1. cena ve hře na tubu (tř. K. Hovorky), Vojtěch Starenko - 1. cena ve hře na pozoun (tř. S. Országha), hornista Miroslav Mulko a trumpetisté Daniel Brill, Martin Voráček, Daniel Korec získali druhé ceny (tř. K. Hovorky),Daniel Czibula (tř. J. Koreise) získal také druhou cenu. Ve zpěvu jsme v krajském kole měli dva zástupce. Zvláštní poděkování patří Lence Gaierové, její žákyně Nikola Košcová získala 1. cenu. Paní Gaierová připravila na soutěž také Davida Kondela ze třídy dlouhodobě nemocné kolegyně. David získal v krajském kole 2. cenu a a zvláštní cenu poroty. Skvělý úspěch se podařil hráčům na dřevěné dechové nástroje. Saxofonistky Tereza Šimková a Michaela Turková (tř. T. Sticha) získaly 3. a 2. cenu, hráči na zobcovou flétnu Sebastian Cretan (tř. K. Hovorky) a Mia Malůšková (tř. Z. Pešky) získali 1. ceny. Flétnistka Štěpanka Knedlíková získla 2. cenu, Denisa Doffková 1. cenu (obě ze tř. L. Čechové). Hráč na basklarinet Stanislav Knaizl získal 3. cenu, klarinetistka Adéla Tamoková 2. cenu a klarinetisté Lenka Hůrková a Tadeáš Šorejs 1. cenu (všichni ze tř. P. Čecha). ZUŠ F. Chopina má v ústředním kole tři zástupce – Miu Malůškovou, Denisu Doffkovou a Tadeáše Šorejse. Dalšími navrženými na postup jsou Sebastian Cretan a Lenka Hůrková.
Vzhledem k obrovské konkurenci žáků z 20 uměleckých škol v kraji se jedná o skvělý úspěch. Všem soutěžícím a jejich učitelům gratulujeme !