Korejs - průvod

1926 - 2016

90 let školy

Klarinetové trio

klarinet trioČlenové klarinetového tria se poprvé sešli v červnu 2015. Od září začal soubor pravidelně zkoušet ve složení Lenka Hůrková a Aděla Tamoková - klarinety a Stanislav Knaizl - basklarinet. Soubor se dosud věnoval zejména hudbě z období klasicizmu. Hned v prvním roce svého působení uspěl na soutěžích, po vítězstvích v okresním a krajském kole získal druhou cenu v národním finále soutěže komorních souborů v Orlové. Kromě soutěží vystupuje Klarinetové trio také na koncertech a vernisážích (vánoční koncert v divadle, kolonáda plná hudby atd.)  členové souboru jsou ze třídy Petra Čecha, pod jeho vedením se také věnují hře v triu.

V pondělí 20. listopadu navštívili klarinetisté ze tř. P. Čecha Domov pro seniory v Úšovicích. Od 14 hodin uspořádali ve spolupráci s klavíristkou Jitkou Zábranovou koncert, který byl věnován klarinetu. Zazněly koncerty Antona Rösslera143526 a  Františka Kramáře pro klarinet v podání Adély Tamokové a Lenky Hůrkové. Stanislav Knaizl hrál na basklarinet Zbojnickou sonatinu od Oldřicha Flosmana. První část koncertu proběhla ve spolupráci s klavíristkou, ve druhé části zaznělo Divertimento B dur od W.A. Mozarta v podání Klarinetového tria. Průvodním slovem posluchače koncertu provedl Petr Čech.

trio klarinetyHned dva zástupce měla ZUŠ Fryderyka Chopina v ústředních kolech soutěží ZUŠ v letošním roce. Nejlepší akordeonisté z České republiky se sjeli do Plzně, kde akordeon broz7. května čestné uznání pro naši školu vybojoval akordeonista Jan Brož, žák Olgy Vohnoutové. Ústřední kolo v komorní hře dechových nástrojů se konalo ve dnech 6. - 8.5. v Orlové u Ostravy. Klarinetové trio ze třídy Petra Čecha (Lenka Hůrková, Adéla Tamoková a Stanislav Knaizl) soutěžilo v kategorii , ve které bylo v národním finále dvacet souborů. V této konkurenci získali naši zástupci po vynikajícím výkonu druhou cenu. Ani letos tedy nechybí na soupisce vítězů národní soutěže jméno ZUŠ Fryderyka Chopina z Mariánských Lázní. Gratulujeme!