zobcové_flétny

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Skvělý úspěch v národním finále soutěží uměleckých škol 2016

trio klarinetyHned dva zástupce měla ZUŠ Fryderyka Chopina v ústředních kolech soutěží ZUŠ v letošním roce. Nejlepší akordeonisté z České republiky se sjeli do Plzně, kde akordeon broz7. května čestné uznání pro naši školu vybojoval akordeonista Jan Brož, žák Olgy Vohnoutové. Ústřední kolo v komorní hře dechových nástrojů se konalo ve dnech 6. - 8.5. v Orlové u Ostravy. Klarinetové trio ze třídy Petra Čecha (Lenka Hůrková, Adéla Tamoková a Stanislav Knaizl) soutěžilo v kategorii , ve které bylo v národním finále dvacet souborů. V této konkurenci získali naši zástupci po vynikajícím výkonu druhou cenu. Ani letos tedy nechybí na soupisce vítězů národní soutěže jméno ZUŠ Fryderyka Chopina z Mariánských Lázní. Gratulujeme!