zobcové_flétny

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Klarinety

V pondělí 21. ledna patřil hudební sál školy klarinetistům ze třídy Petra Čecha. Na podiu se vystřídalo celkem 8 žáků a dvě klarinetová tria. Třídní přehrávka je vítanou možností setkání všech žáků,IMG 7370 může být také motivací pro ty začínající, kteří mají možnost poslechnout si své starší a daleko zkušenější kolegy. Na přehrávce zazněla hudba pro různě vyspělé hráče, od lidových písní až po klarinetové koncerty od C. M. Webera nebo F. Kramáře. Klarinet má v hudbě nezastupitelné místo. Neobejdou se bez něj symfonické ani dechové orchestry, díky velkému rozsahu, zajímavé zvukové barvě a velké pohyblivosti (je to nástroj s nějvětším tónovým rozsahem ze všech dřev) se výborně uplatňuje v jazzu i v různých dalších hudebních žánrech. Proto je dobře, že je o tento nástroj ze strany žáků trvalý  zájem.