Rozmarýnek - prezence

1926 - 2016

90 let školy

Dne 2. července vycestoval kytarový soubor ze ZUŠ Fryderyka Chopina pod vedením Tima Honzírka do Izraele. Soubor ve složení T. Šimková, L. Hůrková, E. Procházková, P. Novák a A. Novák dostal pozvání konzervatoře kytary izraelLpartnerského města Kyriat Motzkin. Během šestidenního pobytu se kytaristé seznámili se studenty a vzájemně se poznali. První den proběhlo setkání na městské radnici, kde byl doladěn pestrý program. Naši hostitelé nás během pobytu provedli městem, navštívili jsme muzea, památky a nedaleká města Haifa a Akko. Velmi zajímavá byla cesta na sever ke Galilejskému jezeru, Golanským  výšinám a do národního parku Ten Dan. Velkým zážitkem byl koncert v sále konzervatoře za účasti zastupitelů města a ředitelky školy Yoni Shimoni. Zazněly renesanční a barokní skladby, dále latinskoamerické tance, které publikum ocenilo vřelým potleskem. Sólově se představil kytarista Patrik Novák a flétnistka Tereza Šimková za doprovodu T. Honzírka. Velký ohlas měla hebrejská píseň Shalom Aleichem, při které se posluchači přidali svým zpěvem. Na závěr zahráli společně čeští a izraelští studenti píseň Santa Lucia. Cesta do Izraele byla pro mladé hudebníky skvělým poznáním a zážitkem.

-fotogalerie-