Smrčková - soubor

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Úspěch kytaristů v soutěži PRAGuitarra clásica

0716Ve dnech 13. – 15. dubna se v Praze konala soutěž ve hře na klasickou kytaru PRAGuitara clásica pod záštitou kytarového virtuóza, profesora Štěpána Raka. Na devátý ročník této prestižní soutěže
se sjelo 96 kytaristů z České a Slovenské republiky. Výkony soutěžících hodnotila porota složená z profesorů konzervatoří v čele s předsedou poroty Štěpánem Rakem. Mariánskolázeňskou základní uměleckou školu Fryderyka Chopina reprezentovali Michal Strnad a Marek Brštiak ze třídy Tima Honzírka. Michal Strnad soutěžil v kategorii nejmladších, kde získal druhé místo. Marek Brštiak soutěžil v nejvíce obsazené kategorii, kde se sešlo 28 účastníků a získal rovněž druhé místo. Soutěž probíhala v koncertním sále Gymnázia a Hudební školy hlavního města v Praze 3.

0717