DOM_a_mažoretky

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Pěvecké sbory Canzona a Slavíčci zazářily v Praze

Celostátní soutěžní festival dětských pěveckých sborů „Zahrada písní“ se letos v Praze (12.- 13.4.) konal už podeváté. Tentokrát se – poprvé – zúčastnily i obaCanzona praha dětské pěvecké sbory ze ZUŠ F.Chopina: Canzona a Slavíčci. Sbory se pod vedením svého sbormistra O. Cretana a s korepetitorkou M. Skalkovou vydaly do obrovské konkurence bezmála čtyř desítek pěveckých sborů z celé republiky. Napoprvé by jistě málokdo očekával nějaký výraznější úspěch, ale opak byl pravdou: oba sbory z mariánskolázeňské ZUŠ se vyšvihly na „medailové“ pozice. Malí Slavíčci získali stříbrné pásmo a Canzona dokonce dosáhla až na zlato! Za tak krátkou dobu existence těchto sborů je takovýto úspěch v celostátní konkurenci až neuvěřitelný a svědčí o vysoké kvalitě sborového zpěvu v ZUŠ F. Chopina. Gratulujeme!