Dechy -kostel ang.

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Rozmarýnek na soutěži v Turecku

P4200063Po třech letech dostal folklórní soubor Rozmarýnek znovu pozvání do Turecka. Tentokrát bylo naším cílem město Sakarya (300 000 obyvatel) a především mezinárodní soutěž folklórních souborů. Během dvoudenní cesty autobusem jsme měli povinnou přestávku v hlavním městě Bulharska (Sofii). V pondělí (18. 4. 2011) v dopoledních hodinách jsme dorazili do našeho hotelu. Přivítala nás velmi srdečná atmosféra, která kontrastovala se studeným a deštivým počasím. S tradiční tureckou kuchyní jsme se seznámili v místní restauraci v centru města.  Město Sakarya bylo v roce 1999 zničeno zemětřesením, ale i přesto je to město pulzující životem a tradiční tureckou kulturou.
 Náš první koncert jsme odehráli ve škole spolu s ostatními soubory ze zemí jako Ukrajina, Moldavsko, Maďarsko, Turecko, Ázerbajdžán, Kyrgyzstán a Gruzie. Celý folklórní festival byl zasvěcen především dětem, takže naše publikum tvořili především ony. Naše kroje a hudební nástroje jako dudy a basa se staly častým objektem fotoaparátů.
 Když se po několika dnech počasí konečně umoudřilo a začalo svítit sluníčko, mohli jsme se vypravit na výlet k blízkému jezeru Sapanca.
 Poslední den našeho pobytu se dopoledne konala přehlídka všech místních i zahraničních souborů. Odpoledne byl festival ukončen soutěží, ve které jsme se umístili na 1. místě v kategorii za souhru a celkový dojem.  Celým naším pobytem nás provázeli tři turečtí delegáti, se kterými jsme navázali přátelské vztahy. Velice se jim líbilo, že i přes značné věkové rozdíly dokážeme fungovat jako dobrý kolektiv. Naši malí tanečníci a tanečnice se poprvé účastnili cesty do zahraničí a i přes prvotní obavy rodičů, proběhlo vše bez problémů a komplikací. Na závěr chceme poděkovat našim učitelům panu Országhovi a paní Sudové stejně jako řidičům  za vzornou péči.

Děkujeme sponzorům: Krajský uřad karlovarského kraje
                                     Město  Mariánské Lázně
                                     Léčebné Lázně Mariánské Lázně
                                     Kolonáda Mariánské Lázně
                                     Chodovar rodinný pivovar Chodová Planá
                                     Arnika - Josef Šmerda a synové, s.r.o.
                                     Eutit s. r. o.                                                                    - fotogalerie -