Dechy -kostel ang.

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Zájezd folklorního souboru Rozmarýnek do Itálie

1773Ve dnech 13. - 19. června 2015 se náš oblíbený soubor Rozmarýnek zúčastnil letního folklorního festivalu v Itálii. Na zájezd jsme se všichni těšili, ale prvním krokem bylo náročné dvouměsíční cvičení celého souboru. Odměnou se nám pak stal týdenní pobyt v italském městě Roseto degli Abruzzi, který nám vše vynahradil. Mezinárodní folklorní festival se konal v Silvi Marina, kam se sjelo 10 souborů z různých částí Evropy (Polsko, Maďarsko, Itálie, ale i Turecko …). Akce probíhala ve večerních hodinách a nechyběl ani průvod, díky kterému město rázem ožilo rozmanitým tancem, hudbou a zpěvem. Průvod vedl městem až na náměstí, kde následně každý soubor představil tradiční folklor své země. Rozmarýnek nadchl publikum zejména svou chutí do hraní a radostným pojetím celého pobytu. Každý den jsme hráli jiné písničky a tím jsme diváky nechali nahlédnout do našeho pestrého repertoáru. Celý zájezd jsme ukončili návštěvou krásných Benátek, kde jsme se svezli lodí a pokochali se krásou tohoto slavného města. Poté následovala už jen dlouhá cesta domů, během které jsme probrali všechny zážitky ze zájezdu. Při návratu do Mariánských Lázní na nás čekali nedočkaví rodiče a my plní zážitků rozdávali úsměvy na všechny strany. Za uskutečnění našeho krásného zájezdu bychom chtěli poděkovat úžasnému vedení -  panu učiteli Országhovi a paní Gaierové. Velké díky patří také Tereze Országhové, která celý zájezd zorganizovala a na týden se stala naší delegátkou a skvělou parťačkou. V neposlední řadě děkujeme za podporu našim sponzorům, kterými jsou: Městský úřad Mariánské Lázně; Mondelez Czech Republic s. r. o.; Základní umělecká škola F. Chopina Mariánské Lázně; Léčebné lázně Mariánské Lázně a. s.; Chodovar, spol. s r. o. a Krajský úřad Karlovarského kraje.