Rozmarýnek

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Nejmenší dětské pěvecké sbory na festivalu v Praze

festival zvonecekVe středu 4.6. se konal v Praze 1. ročník nesoutěžního festivalu dětských pěveckých sborů „Zvoneček“, určeného pro pěvecké sbory předškolních a mladších školních dětí. Tohoto nového festivalu, který pořádá pražský pěv. sbor Osmikvítek ve spolupráci s městskou částí Praha 8,  se zúčastnily i dva nejmladší pěvecké sbory z Mar. Lázní sbormistra Olimpiu Cretana: sbor Kopretiny z MŠ Křižíkova a sbor Slavíčci ze ZUŠ F.Chopina. Náročný koncertní „zájezd“ zvládly oba sbory bez obtíží (dík patří zejména pedagogickému doprovodu sboru Kopretiny MŠ Křižíkova). Všichni zpěváčci si přehlídku užili, ukázali své umění za klavírního doprovodu M.Skalkové a zaslouženě přijali pamětní diplomy. O vysoké umělecké úrovni festivalu svědčí i obsazení poroty: dámy Zdena Součková, PaeDr. Ivana Štíbrová a PaeDr. Alena Tichá Ph.D. jsou skutečnými odbornicemi ve svém oboru a jejich hodnocení zajistilo tomuto festivalu kredit vysoké úrovně. Nejmenším sborům z Mar. Lázní  patří gratulace k výkonu i k získané koncertní a zájezdové zkušenosti.