Flétny - divadlo

Mezinárodní den tance 2017

t2Mezinárodní den tance oslavili tanečníci Základní umělecké školy Fryderyka Chopina Mariánské Lázně vystoupením v rámci Krajské přehlídky scénického tance mládeže a dospělých „Tanec, tanec 2017“, kde žákyně paní Barbary Mikyskové tančily choreografii Padající andělé. Přehlídka se konala v Karlovarském divadle 29. dubna, kdy si tanečníci po celém světě připomínají narození významného tanečního teoretika Jeana Georges-Noverra. Od Noverrova narození letos uplynulo přesně 290 let a diskuse, kterou započal, dodnes plyne. Stále zde jsou otevřené otázky o optimálním poměru jednotlivých složek tanečního umění- měl by v tanci být důraz kladen spíš na pravdivý a dramatický výraz? Na ornamenty a optické působení tvarů? Na prezentaci virtuózní techniky? Na přirozenost a autentickou improvizaci? Na kostýmy, rekvizity, světelný design a efekty nebo v první řadě na symbiózu s hudbou? Porota i publikum se mohlo během přehlídky tanečních souborů základních uměleckých škol z Karlovarského a Plzeňského kraje přesvědčit, že noverrovské otázky jsou dodnes velmi aktuální a taneční umění tak udržují v neustálém (nejen fyzickém) pohybu.