Dixieland

Výstava v Městském muzeu

Ve středu 3. června byla v prostorách Městského muzea zahájena výstava výtvarného oboru ZUŠ F. Chopina. Podnětem pro vystavený výtvarný projekt se stala novela Jeana Giona  „Muž, který  sázel stromy“. Kniha vypráví příběh muže, který v holé a vyprahlé krajině, každý den, od jara až do podzimu,  sázel 100 žaludů. Tuto prostou činnost opakoval třicet let a tak vypěstoval celá pásma lesů a vrátil tím krajině život. Mladí výtvarníci inspirováni tímto fiktivním příběhem, tvořili ve spolupráci se svou učitelkou Marií Haklovou,  kresby, malby, grafiky a keramiku na téma stromy a krajina. Výstavu kontrastně prolíná linie návrhů výloh jako pohled na každodenní realitu dnešního světa. Tuto část připravili žáci pod pedagogickým vedením Mgr. Marty Nyklesové. Hudebně vernisáž doprovodilo kytarové duo Tima Honzírka a vernisáž  uvedla  RNDr. Barbora Nováková ze Vzdělávací ho a informačního centra ZO ČSOP Kladská. Výstavu je možné navštívit do 14. června 2009.