Smrčková - soubor

Ve společnosti Leonarda da Vinci

Čtvrtek 4. června představoval vyvrcholení celoroční práce ve výtvarném oboru. Žáci ze tříd Kristýny Harantové a Marty Sojkové7254 společně s keramickou skupinou Marty Nyklesové měli příležitost prezentovat svůj um na závěrečné výstavě v Městském muzeu v Mariánských Lázních, která pro letošek nese název "Ve společnosti Leonarda da Vinci". Na úvod vernisáže pro navození patřičné atmosféry zahrál smyčcový soubor paní učitelky Smrčkové. Následovalo představení toho, co lze na zdech a dalších výstavních prostorách spatřit: množství leonardovských vynálezů, náhledy do mistrova deníku; na "renesančním náměstí" je možné si prohlédnout nejen českou, ale i italskou architekturu v různých formách. Schody do prvního patra nás zavedou do velké obrazárny s kopiemi slavných mistrů či ukázkou práce s kaligrafií. V těchto místech měli ti odvážnější jedinci možnost vstoupit do živého obrazu Poslední večeře a uzobnout ze stolu s občerstvením. Pro ty, kteří si chtěli vyzkoušet práci v malířské dílně, byly připraveny malířské stojany a ochotní mistři z řad žáků byli nápomocni u případných nesnází. Letošní jedinou absolventkou výtvarného oboru, a to druhého stupně, byla Denisa Křepelková, která prezentovala svoji práci na samostatném panelu. Děkujeme všem žákům, kteří se podíleli na přípravě a instalaci celé výstavy. -fotogalerie-(foto K.Harantová)