pochod_v_parku

Ohlédnutí za Multimediální tvorbou na ZUŠ F. Chopina

Druhý rok multimediální tvorby je za námi! Výsledky naší práce můžete shlédnout v Městském muzeu Mariánských Lázních. Co tam uvidíte? Pokud se pozorně porozhlédnete po výstavní síni a nebudete pospíchat rovnou do kinosálu, najdete na stole položené flipbooky s tématem Co se skrývá uvnitř. To jsou malé knížečky s obrázkem na každé stránce a když jimi rychle prolistujete, obrázky obživnou. Některé jsou promakané, že se tam střídají i záběry. To je práce pokročilých žáků. Kresby na flipbook jsme využili i pro kreslenou animaci. Ty už uvidíte v kinosále.  Musíte si ovšem říci některé z milých paní na pokladně, aby vám je pustili. Kromě již zmíněných kreslených animací tam uvidíte další příběhy a jeden videoklip k písničce Lordka a Fordka. Jistě si všimnete, že některé animace vypadají jinak než ty kreslené. Hrdinové, ale i záporáci, jsou vyrobeni z plastelíny. Všechno si žáci museli vlastnoručně připravit a nafotit foťákem snímek po snímku. Věděli jste, milí čtenáři, že by na animaci mělo být 25 obrázků - fotografií na jednu vteřinu? To proto, aby byl pohyb krásně plynulý. Nám se to sice ještě úplně nedaří, ale i tak je to pěkná makačka. Ostatně to můžeš vidět na flipboocích kolik obrázků každý příběh má a jak je to pak dlouhé, když se to přehraje v televizi. Animace z plastelíny jsme dělali ve skupinách a každá skupina měla k dispozici fotoaparát, profesionální stativ, světla a počítač. Fotografování jednotlivých snímků je pohodlné, protože každý snímek můžeme vidět v počítači dřív než ho vůbec vyfotíme. Pracujeme s profesionálním programem Corel Video Studio, ve kterém můžeme fotit i následně animaci sestřihat a nakonec uložit v požadovaném formátu, abychom se s výsledkem mohli pochlubit.Kromě samotného animování řešíme také záběry - jejich velikost, úhel, i to jak je co nejlépe řadit za sebe a zkoušíme storyboard. Zaujalo Tě to a je Ti 10 let a klidně i víc? Zkus to taky.