Základní umělecká škola

Fryderyka Chopina Mariánské Lázně

Flétny - divadlo

Logo EU

iZUŠ

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Soubor zobcových fléten a lesních rohů v Domově pro seniory

Koncerty v Domově pro seniory v Mar.Lázních patří k již tradiční „zastávce“ v maratonu adventních koncertů. V sobotu 7.12. zpestřily seniorům odpoledne dva soubory ze třídy uč.K.Hovorky. fletny kynzvart19
Soubor lesních rohů se střídal se souborem zobcových fléten a obě tělesa zvolila především vánoční repertoár. Svým zpěvem doprovodily flétnový soubor tři dívky ze třídy p.uč.L.Gaierové a také zaměstnankyně Domova seniorů, paní B.Hovorková. Všechny zpěvačky, stejně jako dětské ansámbly, sklidily velký potlesk nadšeného a vděčného publika.
Protože nejsou všichni senioři natolik pohybliví, aby se dokázali přemístit do „koncertní“ místnosti v přízemí, uspořádal flétnový soubor „putovní koncert“ po jednotlivých patrech Domova, aby si krásné tóny a předvánoční atmosféru mohli vychutnat i ti, kteří nemohou opustit své pokoje. Flétnisté zahráli několik koled v každém patře Domova a sklízeli zasloužené díky od klientů i ošetřovatelek. Zajisté tak mladí hudebníci nadělili našim starším spoluobčanům krásný vánoční dárek! (foto z koncertu flétnistů na adventním koncertu v Kynžvartu K. Cretan)