Canzona

 

 

 

IMG 2689s13. dubna se v Karlových Varech konal 22. ročník celostátní klavírní soutěže Karlovarská růžička. Jedná se o soutěž pro talentované děti do 11 let a soutěží se ve třech kategoriích podle věku. Naši malí klavíristé se v posledních letech této soutěže účastní pravidelně a to velice úspěšně. I letos se jim velmi dařilo.
Do Karlových Varů se sjelo téměř čtyřicet žáků základních uměleckých škol z celé republiky. Odbornou porotu tvořili významní pedagogové základních uměleckých škol, profesoři z pražské konzervatoře a Hudebního gymnázia hl.města Prahy.
ZUŠ F. Chopina reprezentovala Lada Prinzová (7 let), která v 1.kategorii získala 1. místo a hlavní cenu tzv. Velkou karlovarskou růžičku, jejíž součástí je (na této soutěži již tradičně) velkolepý dort. Druhou kategorii, nejsilněji obsazenou, zastoupili dva naši žáci. Jaroslav Skalka (8 let) získal 2. místo, Sebastian Cretan (8let) obsadil místo 3. V nejstarší kategorii se na krásném 3. místě umístila i Denisa Pěnkavová (10 let). Všechny žáky na tuto soutěž připravila paní učitelka Marie Skalková.