Canzona

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Pracovní setkání žáků a učitelů ZUŠ F. Chopina s filharmoniky

zaci cfV sobotu 2. listopadu měli možnost hráči na dechové nástroje z řad žáků ZUŠ setkat se v Karlových Varech s našimi nejlepšími hudebníky. Nešlo jen o přátelské setkání(i když se ukázalo, že to také), ale i o setkání pracovní. Sedm členů České filharmonie se přijelo podělit o své bohaté umělecké zkušenosti s nejmladšími adepty hudebního umění. Tuto možnost využilo také 14 žáků a 5 učitelů ze ZUŠ Fryderyka Chopina. Hráči si rozdělili děti podle nástrojů a děti dostaly možnost předvést své umění. Pro učitele bylo zajímavé sledovat práci filharmoniků s dětmi, pro všechny zúčastněné bylo setkání přínosem. Poděkování patří zejména organizátorům akce – NIDV Karlovy Vary a Asociaci ZUŠ, která trvale s Českou filharmonií spolupracuje.