kytarový_soubor

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Soutěž v oboru "komorní hra"

Těsně před jarními prázdninami, v pátek 16. 2., se ve františkolázeňském divadle konalo okresní kolo soutěže ZUŠ, souttentokrát v oboru komorní hra. Z mariánskolázeňské ZUŠ bylo delegováno celkem 5 ansámblů. Dřevěné dechové nástroje reprezentovalo trio zobcových fléten (J. Laburdová, M. Pochopová a P. Černý) ze tř. L. Čechové. Oddělení nástrojů žesťových pak představilo 3 soubory ze tř. J. Koreise - trio lesních rohů (K. Vanišová, V. Vrubelová a O. Balvín), žesťové trio (A. Smutný, J. Zigmund a K. Bystřický), trumpetové trio (F. Diviš, J. Paseka a M. Kimák) a žesťové trio (J. Kodajek, K. Langerová a J. Logojda) ze tř. J. Zímy.
Výkony všech 5 souborů porota ocenila 1. místy a postupem do kola krajského. V průběhu soutěže pořídil J. Koreis několik snímků.