zobcové_flétny

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Jak se řídí orchestr

mali_dirigentiNevšední příležitost měli někteří žáci naší hudební školy v pátek na koncertě pořádaném ZSO. Všichi si jistě pamatujeme výchovné koncerty. Seznamovali jsme se s nástroji, s vážnou hudbou a se vším, co k tomu patří. Mnohé z nás to zaujalo, ale nutno přiznat, že někteří spolužáci brali výchovný koncert pouze jako vítanou příležitost vyhnout se strastem školního vyučování. Již na výchovných koncertech  ZSO v Chebu mě hodně zaujala forma, kterou tentokrát zvolil šéfdirigent a ředitel ZSO Michael Roháč. Malé posluchače totiž zcela vtáhl do dění na jevišti. Některé doslova, ty ostatní v přeneseném smyslu slova. Pět návštěvníků koncertu z řad  žáků ZUŠ Fryderyka Chopina totiž dostalo možnost řídit symfonický orchestr!  Po krátkém zaškolení panem dirigentem si mohli vyzkoušet pocity svých slavných "kolegů", a kdo ví, možná je tato zkušenost natolik zaujala, že se s nimi na dirigentském stupínku ještě potkáme...Z této zajímavé akce vám přinášíme fotogalerii, autorkou fotografií je Lenka Čechová.