Canzona

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Koncert bratrů Karlíčkových v ZUŠ F. Chopina

IMG 7074Mimořádný zážitek připravili bratři Karlíčkovi posluchačům na koncertě v hudebním sále ZUŠ F. Chopina. Tímto vystoupením zahájili sérii čtyř koncertů v Mariánských Lázních. Pro úvodní koncert s názvem "Prolog" připravili program složený z komorní hudby. Zazněly skladby pro violoncelo a klavír a pro čtyřruční klavír od Claude Debussyho, Maurice Ravela, Davida Poppera a Sergeje Rachmaninova. Violoncellistu Josefa Karlíčka střídavě doprovázeli klavíristé Petr a Martin Karlíčkovi. Celý program byl ve znamení dokonalosti, virtuozity a skvělého hudebního výrazu. Krásným přídavkem byla Labuť od Camilla Saint Saënse v úpravě pro violoncello a čtyřruční klavír. Bratři Karlíčkovi věnovali svůj koncert škole, kde jejich kariéra kdysi začínala - ZUŠ F. Chopina. Věřím, že stejně jako pro mě byl jejich koncert vynikajícím zážitkem i pro ostatní posluchače v sále. K příjemné atmosféře koncertu přispěla i návštěva bývalých učitelů sourozenců Karlíčkových - paní Marie Hurtíkové (ZUŠ Mar. Lázně) a bývalého dlouholetého ředitele plzeňské konzervatoře, klavíristy Karla Friesla.