Dechy -kostel ang.

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Akordeonový orchestr odjíždí do Irska

15.dubna 2007 ve 4 hodiny ráno odjíždí akordeonový orchestr na svou druhou cestu do Irska. První návštěva se akordeonyuskutečnila v roce 2001 Domů se orchestr vrací v úterý 24.dubna 2007. Akordeonový orchestr byl pozván k návštěvě Irska "K+S AKORDION ORCHESTRA" z Kellsu, který řídí v Irsku velmi populární dirigent a učitel Gerard Kelly. Program cesty: cesta z ML do Rotterdamu, potom celonoční cesta lodí do anglického přístavu Kingston Upon Hull. Dále cesta přes Anglii do přístavu Holyhead, odtud přes moře do Dublinu a přesun do New Grance, kde bude orchestr celou dobu pobytu ubytován.
Program pobytu: V kellsu probíhá hudební festival a týden keltských slavností. V rámci těchto oslav vystoupí náš orchestr na 3 koncertech. Zároveň proběhne  v Kellsu mezinárodní soutěž akord. orchestrů. Té se samozřejmě také zúčastníme. Dál je pro náš orchestr připraven velmi zajímavý program: Návštěva různých historických míst, muzeí, celodenní Dublin atd.. Návrat domů je naplánován stejnou trasou jako do Irska. V úterý 24.4. bychom měli být ve 20 hodin před budovou naší školy.