Smrčková - soubor

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Zástupci Velkého akordeonového orchestru ZUŠ F. Chopina hosty Krajského úřadu v Karlových Varech

Ve středu 30. května se vypravilo 10 zástupců Velkého akordeonového orchestru ZUŠ F. Chopina na pozvání karlovarského radního pro školství ing. Kamila Řezníčka na Krajský úřad do Karlových Varů. Slavnostního přijetí se účastnila rovněž vedoucí krajského odboru školství ing. Martina Klánová.cena_smutny
Mariánskolázeňští akordeonisté byli oceněni za vzornou reprezentaci na turné v Irsku a prvenství v mezinárodní soutěži. Diplom z rukou ing. K. Řezníčka obdržel celý orchestr za 1. místo, člen orchestru Jan Kubín za 1. místo v soutěži jednotlivců a dirigent Alexandr Smutný, který za celý svůj orchestr poděkoval, za tuto velikou poctu a pozornost krajského úřadu.
Po oficiálním slavnostním aktu se rozvinula neformální beseda o práci tohoto hudebního tělesa, líčily se zážitky ze zájezdu, vzpomínalo se na velice milé setkání s českým velvyslancem v Irsku panem Josefem Havlasem a o jeho dopisu starostovi Mariánských Lázní. Jan Kubín předvedl část své soutěžní skladby, se kterou zvítězil. Představitelé krajského úřadu se živě zajímali o činnost orchestru a o jeho další plány. Nejvíce je zaujaly zájezdy do Mexika.
Po více než hodinovém příjemném setkání obdrželi všichni přijatí hodnotné dárky a upomínky pro všechny členy akordeonového orchestru.Přijetí na krajském úřadě v nás zanechalo překrásný dojem. Potěšilo nás, že se o výsledcích mladých umělců ví a že se ocenila jejich náročná a ušlechtilá činnost.
Je to samozřejmě povzbuzení do další práce.