Canzona

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Vynikající úspěch Velkého akordeonového orchestru ZUŠ F. Chopina

V pátek 8. června se vypravili mariánskolázeňští akordeonisté na cestu do Ústeckého kraje do města Litvínov. Jako vítězové krajského kola, které se konalo v Kraslicích, postoupili do ústředního kola celostátní soutěže akordeonyjazzových,estrádních a tanečních orchestrů. Toto se konalo právě v Litvínově, kam se sjelo 42 orchestrů z celé naší republiky. Zástupci naší ZUŠ soutěžili v kategorii velkých estrádních orchestrů. Svým vynikajícím výkonem překvapili a zaujali nejen všechny přítomné posluchače, ale především ústřední uměleckou porotu, která Velkému akordeonovému orchestru ZUŠ F. Chopina udělila zasloužené 1. místo, což bylo obrovským úspěchem v konkurenci velice kvalitních soupeřů. Výsledek potvrdil vysokou uměleckou úroveň tohoto hudebního tělesa, které v měsíci dubnu absolvovalo desetidenní turné po Irsku , odkud si přivezlo vítězství z mezinárodní soutěže akordeonových orchestrů v Kellsu.

Před prázdninami se orchestr představí ještě dvakrát posluchačům v Mariánských Lázních. Po dvouměsíčním odpočinku se hned od září bude chystat kolektiv těchto hudebníků na mnoho akcí,které se uskuteční v rámci oslav 45. výročí založení orchestru. K nejvýznamnějším bude patřit účast na mezinárodní soutěži v listopadu v Praze, tradiční Vánoční koncert, oblíbený Jarní ples a vyvrcholením oslav bude v termínu 5. – 24. května 2008 již třetí koncertní turné po vzdáleném exotickém Mexiku, kam byli tito mladí umělci opět pozváni ke svému účinkování.
Vedení školy všem členům tohoto úspěšného orchestru blahopřeje , děkuje jim za reprezentaci školy i našeho města a přeje jim do dalších let mnoho úspěchů!