Rozmarýnek - prezence

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Velikonoční koncert ve Strakonicích

strakonice18Strakonický rodák, klarinetista a profesor klarinetu na Konzervatoři v Českých Budějovicích MgA. Václav Hruška zásadním způsobem ovlivnil nejen řadu svých žáků, ale i kulturní život svého kraje. Tradice koncertů s klarinety žije dodnes, i přes to, že MgA. Václav Hruška v roce 2012 nečekaně a předčasně zemřel. Bylo nám ctí podílet se na zachování této krásné tradice. 2. dubna v 17 hodin se v kostele sv. Markéty ve Strakonicích konal koncert, kde vystoupili klavíristka Jitka Zábranová, česko - finský houslista Kristian Vacek a klarinetisté Lenka Hůrková, Tadeáš Šorejs a Petr Čech. Na programu byl Beethoven, Händel, Sibelius, Weber a Kramář. Stejně jako my letos slavili Finové v loňském roce 100 let od založení svého svobodného státu - proto zněla kromě jiného také finská hudba. I když si historická stavba kostela podržela zimní chlad, atmosféra koncertu byla víc než příjemná. Vlídné a srdečné chování publika a celkové laskavá a vlídná atmosféra koncertu byla nejlepší vzpomínkou na Václava Hrušku. Věříme, že ve Strakonicích jsme nehráli naposledy...