Dixieland

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje

Velmi příjemně pro ZUŠ F.Chopina proběhl celodenní maratón Okresního kola soutěže Základních uměleckých škol v oboru hry na smyčcové nástroje dne 18.3.2011 ve Františkových Lázních. Úspěšní byli hned čtyři účastníci naší školy. anezka Ve hře na violoncello obdržela v náročné VII. kategorii 2.cenu Barbora Kánská ze třídy p.uč.J.Karlíčka. Ve hře na housle získali 1.cenu v I.kategorii Anežka Hurtová ze třídy p.uč. H.Dubské a dále 1.cenu v II.kategorii Matyáš Bělohradský a 1.cenu v VIII.kategorii Anastázie Vithová, oba žáci p.u č. Mgr.E.Smrčkové. Všichni houslisté zároveň postupují do krajského kola. Potěšující je, že škola má jak nadějné žáky v kategoriích nejmladších dětí, tak i úspěšné zástupce v těch „poloprofesionálních“,umělecky i technicky náročných. Za výkony dětí stojí samozřejmě především jejich píle a rozhodnutí pro svůj nástroj něco udělat, ale i práce jejich učitelů, klavírních korepetitorů a podpora rodičů. Pro mě jako učitelku snad největší odměnou  nejsou ocenění a diplomy, ale to, že hráli  s chutí, nasazením, v báječné atmosféře stejně nadšených „kolegů“.Přejme jim nadále hodně zdaru a radosti z dalších hudebních setkání.