Smrčková - soubor

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Adventní koncert v Trstěnicích

flet_soubor2011V neděli 18.12. 2011 se uskutečnil adventní koncert v kostele sv. Víta v Trstěnicích u Mariánských Lázních. Konal se na pozvání paní starostky Heleny Repíkové a po společné domluvě byl zorganizován tak, že vyzněl jako několikanásobná premiéra. Především se zde konal adventní koncert poprvé, dále se poprvé představila naše škola na samostatném vystoupení. Velkou událostí pro obec i farnost bylo to, že po mnoha letech zazněly nově zprovozněné varhany, i když jsou  ještě uprostřed oprav a pan Repík musel šlapat měchy. Právě zvuk varhan a tóny sólové trubky (Miroslav Smrčka) navodily úžasnou atmosféru, která už prostor kostela po celou hodinu neopustila.
   Koncert připravily společně Komorní smyčcový  soubor pod vedením Mgr. E. Smrčkové a Flétnový soubor ze třídy Hany Strejčkové. Vzhledem k chladnu v nevytápěném kostele byly samozřejmě pro hudebníky horší podmínky, ale děti přesto odvedly mimořádný výkon a patří jim za to velká poklona.
  Organizátorům patří dík za přívětivou atmosféru a za to, jak se pohostinně postarali o účinkující a nakonec i o početné publikum teplými nápoji a cukrovím. Je možné, že tento úspěch zahájil tradici adventních koncertů i v této obci.