kytarový_soubor

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Mael Mikyska na hudebním festivalu ve Znojmě

maelV rámci letního festivalu „Hudba Znojmo“, jehož patronem je houslový virtuóz Pavel Šporcl, se každoročně koná také „Koncert mladých géniů“. Do programu koncertu jsou ve spolupráci s patronem festivalu vybíráni vítězové významných českých hudebních soutěží. Letošní koncert, který se konal 21. 7. na nádvoří Althanského paláce ve Znojmě, byl naplněn vystoupeními šesti mladých interpretů. Mariánskolázeňskou ZUŠ F. Chopina před početným publikem reprezentoval nejmladší z šestice, Mael Mikyska z kytarové třídy Tima Honzírka. Pro Maela bylo vystoupení na festivalu velkým zážitkem, naší školu skvěle reprezentoval.