tanečníci

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Vítězství kytaristů v ústředním kole

Ve dnech 19. – 21. května se sjeli nejlepší kytaristé z České republiky do Plzně, kde předvedlo své výkony na 120 sólistů a 13 souborů. Mariánskolázeňskou Základní uměleckou školu Fryderyka Chopina reprezentovalo kytarové kvartetokvarteto kytary a sólista Patrik Novák ze tř.  Tima Honzírka.  Patrik Novák získal v silně obsazené  kategorii čestné uznání. V komorní hře soutěžilo kytarové kvarteto ve složení Daniel Indra, Nguyen Huy Khánh, Petr Graulich a Karel Suchánek. Soubor zahrál tři barokní  skladby, dále pak dva latinskoamerické tance, kterými zaujal porotu i obecenstvo. Výkony soutěžících hodnotila sedmičlenná porota, složená z profesorů konzervatoří  a vysokých škol. Předsedou poroty byl patrik novakpřední kytarista a pedagog Petr Saidl. Porota ocenila soubor prvním místem. Úspěšným kytaristům a jejich učiteli Timovi Honzírkovi gratulujeme !!!