kytarový_soubor

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Jazzové soubory ZUŠ F.Chopina na Festkapu v Sokolově

Soubory Junior Dixieland a NBS již podruhé vystupovaly v Sokolově na přehlídce Festkap.
Jazzová formace Nothing But Saxophones se spolu s Junior Dixielandem ze ZUŠ F. Chopina v Mariánských Lázních se v sobotu 2.11. již podruhé zúčastnila festivalu zaměřeného na prezentaci kapel fungujících při základních uměleckých školách v Karlovarském kraji. Svou hudbou se dále prezentovaly soubory z Nejdku, Sokolova, Chebu a dalších měst.
Kapela NBS vedená T. Stichem vystoupila v ustáleném složení pěti saxofonů a rytmické sekce. Na programu měla aranžmá méně i více známých skladatelů jazzové scény, např.: Ch. Corey, S. Wondera, H. Manciniho, P.V. Ellise, T. Sticha a dalších… Žáci si mohli díky perfektní organizaci a skvělému technickému zázemí klubu Alfa v Sokolově vyzkoušet takřka profesionální koncertní atmosféru při svém bezmála hodinovém vystoupení, za což patří velký dík vedení a zaměstnancům ZUŠ Sokolov. Do budoucna můžeme doufat, že takto dobře zorganizovaných a hezky obsazených akcí bude v našem kraji jen přibývat.