saxofony

Nejnovější články na ZUŠ Mariánské Lázně

Saxofonový soubor na koncertě ZSO věnovaném dětem

saxofony.jpgV pátek 28. března hrál Západočeský symfonický orchestr hlavně pro děti.  Jako sólisté vystoupili studenti Konzervatoře v Plzni. Pro zpestření programu a rozšíření spektra předvedených nástrojů i žánrů zařadil šéfdirigent ZSO Michael Roháč do programu také vystoupení saxofonového ansámblu z naší školy, vedeného Milanem Hurtíkem. Děti měly možnost vyslechnout pestrý program – pozoun, trio lesních rohů, housle, saxofony i skladby pro orchestr. Koncerty pro děti jsou již v ZSO tradicí. Nutno říci, že hezkou a užitečnou. Malí posluchači sledovali program pozorně a se zaujetím. Věříme, že tato pro všechny užitečná a přínosná tradice bude i v budoucnu pokračovat.