zobcové_flétny
Vážení rodiče, od pondělí 7. prosince se vracíme k prezenční výuce v hromadných oborech v částečně omezeném režimu.  Více informací k této problematice níže v článku . 

 

 

 

 

 

Pěvecký sbor Slavíčci

IMG 8081V roce 2012 byl sbormistrem Olimpiu Cretanem založen přípravný pěvecký sbor Slavíčci. Členové souboru se rekrutují z nejmladších žáků ZUŠ, kteří zde studují sólový nebo sborový zpěv. Repertoár sboru je uzpůsoben věku dětí, tvoří jej proto především dětské a lidové písně. Mladí zpěváci se představili v několika městech České republiky, především však vystupují v Mariánských Lázních na akcích ZUŠ. Od září 2018 Slavíčky vede Mgr. Lenka Čechová, korepetitorem sboru je Tomáš Vašinka.

Prosinec bývá tradičně zcela zaplněn adventními a vánočními akcemi žáků ZUŠ F. Chopina. Některé probíhají přímo v hudebním sále školy. V posledním týdnu to byly hned dvě velmi zajímavé akce: ve středu 11.IMG 9478 prosince navštívili hudební sál posluchači z úšovického Domova pro seniory. Pěvecký sbor Slavíčci (sbormistr L. Čechová) a folklórní soubor Rozmarýnek (vedoucí S. Országh a L. Gaierová) pro seniory připravili vánoční koncert. Jedná se o zavedenou každoroční akci, kterou pomyslně vrcholí celoroční a pravidelná spolupráce ZUŠ a Domova pro seniory. Tentokrát se kromě vystupujících a posluchačů zúčastnili i starosta města pan Ing. Martin Kalina a ředitelka Domova pro seniory paní Bc. Jana Roubalová. Další zajímavou akcí byl jazzově laděný vánoční koncert žáků a souborů ze třídy saxofonisty a učitele Tomáše Sticha, který se konal v pátek 13. 12. Koncert byl pestrý, skvěle navštívený a poprvé se kromě souboru NBS, složeného převážně ze saxofonů, představil také zcela nový soubor. Nese název EJO – elementární jazzový orchestr. Všechny aranže, které na koncertě zazněly, jsou z dílny Tomáše Sticha. Tomáš Stich koncert řídil, moderoval a sólisty také doprovázel na klavír. -fotogalerie- z koncertu pro seniory a z jazzového vánočního koncertu.

19. prosince v 15 hodin se hudební sál ZUŠ Fryderyka Chopina zaplnil návštěvníky z Domova pro seniory v Mariánských Lázních. Celoroční pravidelná spolupráce je kromě celé řady vystoupení v Domově pro IMG 7356seniory spojená s již tradiční návštěvou seniorů v ZUŠ spojenou s vánočním koncertem. Letos bylo na programu koncertu vystoupení pěveckého sboru Slavíčci (ved. Lenka Čechová), Klarinetového souboru (ved. Petr Čech) a folklórního souboru Rozmarýnek (ved. Slavomír Országh a Lenka Gaierová). Setkání s vděčným publikem je vždy příjemné, tentokrát bylo ještě umocněné vánoční atmosférou i blízkým vztahem účinkujících a posluchačů. -fotogalerie-

 

IMG 1958V hudebním sále školy proběhly 29. listopadu a 7. prosince dva hudební podvečery. Ten první byl určen zejména souborům, které se připravovaly na předvánoční akce - adventní a vánoční koncerty. Druhý podvečer se konal 7. prosince . Na obou koncertech vystoupily pěvecké sbory, ale také další instrumentální soubory a sólisté. Někteří z účinkujících vystoupí na vánočním koncertě v Městském divadle 14. prosince 2016 od 18 hodin. K hudebníkům se přidají také tanečníci, aby svým tanečním vystoupením přispěli ke sváteční atmosféře vánočního koncertu. -fotogalerie-

festival zvonecekVe středu 4.6. se konal v Praze 1. ročník nesoutěžního festivalu dětských pěveckých sborů „Zvoneček“, určeného pro pěvecké sbory předškolních a mladších školních dětí. Tohoto nového festivalu, který pořádá pražský pěv. sbor Osmikvítek ve spolupráci s městskou částí Praha 8,  se zúčastnily i dva nejmladší pěvecké sbory z Mar. Lázní sbormistra Olimpiu Cretana: sbor Kopretiny z MŠ Křižíkova a sbor Slavíčci ze ZUŠ F.Chopina. Náročný koncertní „zájezd“ zvládly oba sbory bez obtíží (dík patří zejména pedagogickému doprovodu sboru Kopretiny MŠ Křižíkova). Všichni zpěváčci si přehlídku užili, ukázali své umění za klavírního doprovodu M.Skalkové a zaslouženě přijali pamětní diplomy. O vysoké umělecké úrovni festivalu svědčí i obsazení poroty: dámy Zdena Součková, PaeDr. Ivana Štíbrová a PaeDr. Alena Tichá Ph.D. jsou skutečnými odbornicemi ve svém oboru a jejich hodnocení zajistilo tomuto festivalu kredit vysoké úrovně. Nejmenším sborům z Mar. Lázní  patří gratulace k výkonu i k získané koncertní a zájezdové zkušenosti.

slavicci1V sobotu 4.5.2013 se konal 2. ročník soutěžní přehlídky dětských a mládežnických pěveckých sborů "Sokolovské Zvonkobraní" v Sokolově. Této soutěže se zúčastnily i čtyři pěvecké sbory z Mariánských Lázní, ze kterých dva jsou ze ZUŠ F.Chopina: Slavíčci (I.kat.) a Canzona (II.kat.). Pod vedením jejich sbormistra O.Cretana a za klavírního doprovodu Marie Skalkové si oba sbory vybojovaly zlaté pásmo. Dále byl oceněn taktéž zlatým pásmem v 0.kategorii sbor Kopretiny z MŠ Křižíkova, pod vedením stejného sbormistra. Ve stejné kategorii obdržel sbor Ptáčata (MŠ Slunečnice pod vedením učitelky zpěvu ze ZUŠ F.Chopina I. Oblištilové), stříbrné pásmo. Všem pěveckým sborům gratulujeme!