Baletky - Divadlo

 

 

 

12. prosince odpoledne zaplnily soubory naší školy Městské divadlo. Probíhala generálka a zvukové zkoušky na vánoční koncert. Ten začal od 18 hodin. Už od půl šesté ale vítal návštěvníky koncertu žesťový soubor(um. ved. Josef IMG 4494 Koreis) ve foyeru divadla. V 18 hodin přivítali moderátoři večera Michaela Turková a Michal Plzák návštěvníky koncertu. Ústředním motivem průvodního slova, které si moderátoři sami připravili, byl adventní kalendář. Pod každým dnem byl jeden z vystupujících souborů. Posluchači měli možnost slyšet Smyčcový soubor se zpěváky (um. ved. E. Smrčková a L. gaierová), Soubor zobcových fléten (um. ved. K. Hovorka), Akordeonový soubor (um. ved. J. Jílek), Kytarový soubor (um. ved. T. Honzírek), flétnistku Denisu Doffkovou za doprovodu J. Zábranové (uč. L. Čechová), Kytarové duo ze tř. A. Kotlara, Klarinetiové trio ze tř. P. Čecha, pěv. sbor Canzona (um. ved. L. Čechová) s klavíristkou J. Zábranovou, a nakonec folklórní soubor Rozmarýnek (um. ved. S. Országh a L. Gaierová). Na závěr se k Rozmarýnku přidal pěv sbor Canzona a společně ukončili koncert koledou Narodil se Kristus Pán.Pro účinkující je vystupování v Městském divadle svátkem a věříme, že i pro návštěvníky koncertu bylo předvánoční setkání s hudbou příjemným zážitkem. Kromě celé řady adventních akcí čeká žáky naší školy ještě jeden velmi příjemný koncert - vánoční koncert pro Domov pro seniory v Úšovicích. Během celého roku jezdí děti hrát pravidelně každý měsíc do Úšovic. Tentokrát nás obyvatelé domova pro seniory navštíví v našem hudebním sále. Je velkou výhodou, že mohou přijet i ti, kteří jsou na vozíčku. Jak posluchači, tak účinkující se na tento koncert těší... -fotogalerie-