Smrčková - soubor

Vítězství v národním finále.

Vynikajícího úspěchu dosáhl v ústředním kole soutěže ZUŠ Alexandr Smutný ml., když dokázal zvítězit ve velké konkurenci svých kolegů z celé České republiky. V sobotu 18. dubna tak mohl ve Vysokém Mýtě převzít první cenu z rukou předsedy poroty, člena České filharmonie, Zdeňka Šedivého.
Je potěšující, že žák ze třídy Josefa Koreise  Alexandr Smutný nebyl jediným zástupcem ZUŠ F.Chopina v národním kole soutěže základních uměleckých škol. Svůj postup mezi nejlepší mladé hudebníky v České republice svými výkony a ziskem čestných uznání potvrdili také flétnistka Lucie Hájíčková (tř. Mgr. Lenky Čechové) a klarinetista Patrik Černý (tř. Mgr. Petra Čecha)
Ve čtvrtek 23. dubna odjely do Turnova, kde se konalo ústřední kolo v oboru zpěv, další tři žákyně ze třídy Jany Keďuličové. Markéta Vanišová a Jana Novotná získaly čestná uznání v oboru sólový zpěv, Natálie Klusáková s Markétou Vanišovou pak stejné ocenění v oboru komorní zpěv. K úspěchu žáků svými výkony podstatně přispěly klavíristky Marie Skalková ( doprovázela hráče na dechové nástroje)  a Alena Koubková (doprovázela zpěvačky).