zobcové_flétny

Kolonáda plná hudby a tance

Na neděli 24. května připravili žáci a učitelé ZUŠ pro obyvatele i návštěvníky města Mariánské Lázně pestrý program. Byl inspirován podobným pořadem z loňského roku, kterým škola přispěla k oslavám 200 let města. Tentokrát se celodenního programu zúčastnili také hosté z Německa. Jednalo se o dva soubory ( akordeonový a folklórní) z německého Wangenu, které hrály od 10 do 11,40 na kolonádě.
DOM s mažoretkami zahájil odpolední program před hotelem Bohemia, následoval průvod parkem a pomyslnou štafetu převzaly menší soubory na kolonádě u Křížového pramene. Odpolední blok skončil po 17. hodině.
Vyvrcholením celého dne byl program , který začal v 19 hodin. V něm se v rychlém sledu střídali účinkující tak, aby se žádný z posluchačů nenudil. Program dospěl do finále, ve kterém se spojily dva největší školní orchestry- akordeonový a dechový, aby se rozloučily společně s mažoretkami se zcela zaplněnou kolonádou.
Celým programem posluchače provedli výborní moderátoři Kateřina Marešová a Jan Krček (bývalí žáci školy), a to česky, německy i rusky. Kateřina Marešová vystoupila také jako členka saxofonového souboru.
K výborné atmosféře celého pořadu přispělo i krásné počasí a podmanivá atmosféra překrásného jarního večera na kolonádě.      - fotogalerie -