Dechy -kostel ang.

Klavírní kurz zaměřený na hudbu F.Chopina

kursV sobotu 6. února proběhl v sále ZUŠ velmi zajímavý klavírní kurz věnovaný pedagogické práci a Chopinově hudbě. Lektorem  kurzu byl uznávaný klavírista Peter Toperczer, který se věnuje jak koncertní, tak pedagogické činnosti. Jeho zkušenosti jsou obzvlášť cenné proto, protože vyučuje jak na ZUŠ a na střední, tak i na vysoké škole. Téma kurzu – Chopin – je panu Toperczerovi velmi blízké. Jedná se o vítěze chopinovské soutěže z Mariánských Lázní. Kurz pro pedagogy měl vynikající ohlas, zúčastnili se ho pianisté z celého Karlovarského kraje. Sympatické je, že se jednalo o první z řady kurzů pořádaný z grantu Evropské unie, navíc v roce 200. výročí narození Fryderyka Chopina a ve škole, která má skladatelovo jméno ve svém názvu.