zobcové_flétny

Jarní koncert DOM a mažoretek 2010

V sobotu 10. dubna se Městské divadlo v Mariánských Lázních zaplnilo posluchači a diváky, kteří se přišli podívat na již tradiční koncert Dechového orchestru mladých a mažoretek ZUŠ dom_jaro10 Fryderyka Chopina.  Již od půl třetí jim pro potěšení a na uvítanou ve foyeru divadla hrál a zpíval folklorní soubor Rozmarýnek.

První polovina koncertu byla věnována čistě koncertnímu programu. Vystoupili také sólisté - flétnistka Lucie Hajíčková, která zahrála na pikolu Mozartův Turecký pochod, klarinetista Patrik Černý, v jehož podání zazněl Klarinetový čardáš a také dvě zpěvačky - Natálie Klusáková a Tereza Országhová. Dalším účinkujícím byl osvědčený Jan Krček, který s DOM spolupracuje již řadu let nejen jako zpěvák, ale také jako konferenciér.

V druhé polovině  koncertu orchestr udělal na podiu prostor taneční skupině. Vedle již vyzkoušených kreací nechyběly novinky. Posluchače i diváky jistě zaujal charleston, kde spojil své síly orchestr, tanečnice a tentokrát v roli sólové zpěvačky Lucie Hajíčková. Dalším zpestřením druhé poloviny koncertu bylo také vystoupení nově založeného pěveckého sboru školy ( sbormistr Dipl. Mus. O.Cretan), který se představil v písni Michaela Jacksona. Koncertem provázeli posluchače Petr Němec a Eva Koreisová. - fotogalerie -