Kytary

Jarní koncert DOM a mažoretek 2011

dom2011Dechový orchestr mladých s mažoretkami pravidelně na jaře pořádá koncert v Městském divadle. Stejně tomu bylo i letos - v sobotu 9. dubna se Městské divadlo zaplnilo posluchači z řad lázeňských hostů, rodičů, žáků i bývalých žáků ZUŠ F. Chopina. Návštěvníci divadla byli ve foyeru divadla přivítáni hudbou kytarového souboru pod vedením Tima Honzírka. DOM s mažoretkami připravil program, ve kterém se jako sólisté představili jak instrumentalisté, tak zpěváci z řad hráčů orchestru, kteří se vedle studia hry na nástroj věnují také studiu zpěvu. Z instrumentalistů to byl  Marek Drahokoupil na tenor a Vojtěch Pták na pozoun. Trombonista Vojtěch Pták a flétnistka Lucie Hajíčková se představili také v roli zpěváků. Program koncertu byl různorodý - od české dechovky až po hudbu Erica Claptona, ale také třeba Giuseppe Verdiho nebo Johna Lennona. Tanečníci se představili pod novým vedením MgA. Barbary Mikyskové. Ta neměla jednoduchou pozici, protože se jí v průběhu roku měnilo obsazení v tanečním souboru a tak některé ze začínajících mažoretek měly na přípravu od ledna tohoto roku jen tři měsíce. Přesto vystoupení tanečníků bylo příslibem pro budoucnost - tanečníci vystoupili také samostatně na japonskou tradiční hudbu.
V první polovině za dirigentským pultem kromě Josefa Koreise, který připravil a řídil celý koncert, vystoupil také bývalý dlouholetý dirigent DOM Mgr. Jaroslav Zíma. Před zaplněným divadlem byla velmi vhodná příležitost poděkovat paní Elišce Sudové, která po řadě let předala od září 2010 vedení mažoretek MgA. Barbaře Mikyskové. Paní Eliška Sudová byla za svoji dlouholetou úspěšnou pedagogickou činnost odměněna dlouhým potleskem. Moderování celého koncertu se ve své vlastní dramaturgii sympaticky ujali členové orchestru Jakub Zigmund a Václav Bělohoubek.

- fotogalerie -