pochod_v_parku

Kolonáda plná hudby, tance a zpěvu 2011

Již počtvrté se žáci a učitelé ZUŠ F.Chopina prezentovali v pořadu "Kolonáda plná hudby, zpěvu a tance" na kolonádě. I tentokrát přálo všem účinkujícím krásné počasí, a tak mohliIMG_3683 posluchači z řad rodičů a přátel školy stejně jako tuzemští i zahraniční návštěvníci města nerušeně sledovat dění na kolonádě. Vystoupili členové prakticky všech existujících školních souborů a orchestrů a na tomto ročníku se představili také hosté. Byl to dechový orchestr Daliborka, ve kterém působí celá řada bývalých absolventů naší školy. Svůj prostor na kolonádě využili  také žáci výtvarného oddělení, kromě prezentace již hotových prací měli zájemci (i z řad příchozích) možnost vytvořit vlastní práci v improvizované výtvarné dílně.
Celý pořad začal dopolední částí v orchestřišti na kolonádě, odpoledne DOM s mažoretkami vystoupil před hotelem Bohemia, aby potom přivedl v průvodu návštěvníky na kolonádu. Program pokračoval u Křížového pramene, od 15 hodin opět v orchestřišti na kolonádě. V 17,15 se konal koncert žáků flétnové, varhanní a pěveckých tříd v kostele u kolonády. Celý den vyvrcholil programem v orchestřišti, kde se v rychlém sledu střídali sólisté a soubory školy. O efektní zakončení celého dne se postaral Velký akordeonový orchestr pod taktovkou A. Smutného.
Všem zúčastněným patří poděkování za velký kus poctivě odvedené práce, zejména když si uvědomíme, že některé soubory měly velký podíl (samostatné koncerty) na zahájení lázeňské sezóny - Dechový orchestr s mažoretkami, Velký akordeonový orchestr, Junior Dixieland i Folklorní soubor Rozmarýnek...
Posluchačům na kolonádě byly k dispozici programy ve třech jazycích a celým dnem je česky, anglicky, německy a rusky provázeli moderátoři a bývalí žáci naší školy Kateřina Marešová a Mgr.Jan Krček. - fotogalerie -