Rozmarýnek

Česko-německý big band

IMG 6174Jak již bylo uvedeno na našich stránkách,  ve dnech 28.4. až 1.5. se konalo česko-německé setkání hudebníků v Manském dvoře. Celá akce se konala v rámci projektu „Sousedé se stávají přáteli“ za finanční podpory Koordinačního centra Tandem. Naši školu reprezentovalo v bigbandu 9 žáků.  Setkání vyvrcholilo koncertem česko – německého bigbandu na kolonádě a přinášíme vám pocity a zážitky jedné z přímých účastnic celé akce – trumpetistky Kláry Dedkové:        - fotogalerie -

Spojit několik žáků, hrajících na hudební nástroje ze dvou zemí a utvořit tak skvělý Big band. S touto skvělou myšlenkou přišel pan učitel Václav Eichler, který učí na ZUŠ Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních na saxofon a nejen to. Úžasný repertoár zajišťoval padesátiprocentní úspěch, jestliže ho někdo zahraje. Byli jsme to my, žáci ze tří škol; ZUŠ Mariánské Lázně, ZUŠ Tirschenreuth a z Hudebního Gymnázia Marktredwitz. Jenomže abychom mohli velkolepý koncert dne 1. 5. 2012 na mariánskolázeňské kolonádě zahrát, museli jsme trénovat. Jedinečná příležitost k tomu bylo soustředění na Manském Dvoře u Dolního Žandova, kde se všichni hráči Big bandu od 28. 4. do 1. 5. sešli.
      Odpoledne 28. 4. u hudební školy jsme se pomalu začali scházet a poprvé měli možnost vidět svého dirigenta a vynikajícího hudebníka pana učitele Václava Eichlera, který nás s úsměvem přivítal. Poté už jsme vyjeli autobusem směrem na Manský dvůr. Nádherné prostředí se statkem uprostřed, kde okolo můžete vidět krásnou přírodu a koně. Ubytovali jsme se a všichni jsme se sešli a poté začali hrát. Tyto čtyři dny byly nezapomenutelné a navíc nám přinesly velké zkušenosti například s jazzem nebo improvizací, ale bohužel utekly jako voda. Skvěle jsme si procvičili němčinu i angličtinu, jelikož naši spoluhráči byli z jiné země a myslím, že nám to prospělo.
      Vyvrcholením toho všeho byl koncert na kolonádě dne 1. 5., kde jsme hráli vše, co jsme nacvičili (např. Dos Gatos Bailando, Besame Mucho, Livin’la vida loca, I want to hold your hand nebo Final Countdown). Určitě se nám tento koncert povedl, protože jsme měli veliký aplaus u diváků a museli jsme přidávat i dvě naše další skladby.
       Moc jsme si to užili a jménem všech žáků ZUŠ Fryderyka Chopina děkuji panu učiteli Eichlerovi za tuto skvělou příležitost.

P. S. Pokud jste náš koncert neslyšeli nebo nestihli, máte ještě příležitost. Můžete nás například vidět 19. 5. 2012 na kolonádě v rámci programu „Den ZUŠ“ nebo 17. 6. a 1. 7. v Německu (Immenreuth, Waldsasen).

Klára Dedková (15 let)