Flétny - divadlo

Emil Vlk - sto let od narození (27. 9. 1923 – 19. 2. 2006)

vlk chopin1sPřed 100 lety se narodil pan Emil Vlk, dlouholetý ředitel hudební školy, pedagog, pianista. Jeho životní osudy jsou s mariánskolázeňskou hudební školou spojeny již od roku 1945, kdy se stal členem 1. poválečného pedagogického sboru. O rok později odešel do Prahy, aby zde dokončil svá studia, a po absolvování vojenské služby se roku 1949 opět vrátil do Mariánských Lázní, kde vedl klavírní třídu. Jeho absolventi, ať již jako profesionálové či amatéři, se v hudebním životě uplatňují dodnes. E. Vlk sám vystupoval veřejně, jako sólový pianista i jako komorní hráč. Ve školním roce 1958/59 byl jmenován prozatímním ředitelem a po úspěšném konkurzu toto místo obsadil nastálo. Mariánskolázeňskou hudební školu vedl plné čtvrtstoletí, až do roku 1983. Na zasloužený odpočinek však odešel až o 9 let později. Osvědčil se jako výborný organizátor. Pod jeho vedením úroveň školy rychle stoupla a rozšířila se i paleta vyučovaných oborů a školních aktivit. E. Vlk stál u zrodu většiny velkých souborů a orchestrů, které ZUŠ i naše město reprezentují dodnes. Byl členem výboru Společnosti F. Chopina, spoluzakládal klavírní soutěž F. Chopina a jako tajemník se po mnoho let staral o její vysokou úroveň. Velkou měrou se také zasloužil o to, že od roku 1978 nese mariánskolázeňská hudební školavlk chopin3s Chopinovo jméno.