Smrčková - soubor

Semináře pro učitele v ZUŠ F.Chopina

jaroslav_pasek_1_of_1V říjnu 2009 pořádala ZUŠ F.Chopina ve spolupráci s NIDV Karlovy Vary dvě akce pro učitele. První proběhla ve středu 7.10. a byla věnována klarinetu. Pozvání přijal dlouholetý vynikající učitel hry na klarinet pan Jaroslav Pašek. Se svými kolegy z oboru se podělil o své celoživotní zkušenosti. Setkání s panem Paškem bylo víc než inspirativní, jeho žáci pravidelně vítězí v soutěžích nejen v České republice, ale i

v zahraničí. Mnozí se věnují hudbě profesionálně, v orchestrech i  na uměleckýcg školách. Semináře se zúčastnil také prodejce klarinetů firmy Buffet Crampon pan Jiří Ciller. Účastníci semináře tak měli možnost seznámit se s novinkami od tohoto špičkového výrobce klarinetů.
Další seminář 17.10. byl určem klavíristům. Jeho lektorkou byla učitelka klavíru z naší školy, paní Marie Skalková. Předmětem semináře byla hra generálbasu. Tato technika ze starších stylových období je dobře použitelná i v současnosti a nejen při interpretaci barokní nebo klasické hudby. Při dobrém zvládnutí dává bohaté kreativní možnosti všem účastníkům vyučovacího procesu. Další seminář pro učitele se bude konat 11.listopadu, přednášejícím bude pan Pavel Fiedler, učitel hry na saxofon na Pražské konzervatoři.