tanečníci

Okresní kolo soutěže ve hře na dechové nástroje

V pátek 10. února odjela početná skupina žáků, kteří úspěšně prošli školní soutěží, do Chebu, kde se konalo okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové a bicí nástroje. Velmi úspěšné byly flétnistky, ze čtyř postupujících do krajského kola jsou tři z Mariánských Lázní: Lucie Hajíčková a Martina Konečná (tř. L. Čechové) a Linda Morávková (tř.H. Strejčkové). Celkově se o postup ucházelo 16 hráčů na flétnu. V kategorii žesťových nástrojů postoupili za naši školu Jindřich Dennison, Oldřich Vlasák a Klára Dedková na trubku (tř. J. Koreise) a Kristýna Kuvíková na lesní roh (tř. K.Hovorky). Jen desetinky bodů od postupu dělily trumpetistu Alexandra Tomiho (tř. J. Koreise) a pozounistu Vojtěcha Ptáka (tř. S.Orzságha). Oba získali ve svých kategoriích první ceny, stejně jako pozounisté Vojtěch Škrla a Vojtěch Knedlík (tř. S.Orzságha). Dalším naším úspěšným zástupcem bude v krajském kole soutěže hráč na bicí nástroje Jan Šindelovský (tř. J.Kouly).