DOM_a_mažoretky

Krajská kola soutěží ZUŠ

V uplynulých týdnech pokračovaly soutěže ZUŠ krajskými koly. 9. března v Karlových Varech soutěžili hráči na dřevěné dechové nástroje. Žáci ZUŠ F. Chopina přivezli z této soutěže několik cen - flétnistka Linda Morávková 3. cenu (tř. H. Strejčkové),  flétnistky Lucie Hajíčková a Martina Konečná 2. ceny (tř. L. Čechové) a klarinetista Patrik Černý 1.cenu (tř. P.Čecha). 15. března v Sokolově soutěžili v krajském kole soutěže  hráči na žesťové nástroje a na bicí. Hráči na trubku Jindřich Dennison a Oldřich Vlasák  získali 3. cenu, Klára Dedková 1. cenu (všichni ze třídy J. Koreise), Kristýna Kuvíková (tř. K.Hovorky) získala 1. cenu ve hře na lesní roh a Jan Šindelovský (tř. J.Kouly) získal 1. cenu na bicí. 16. března v Karlových Varech měli svoji krajskou soutěž zpěváci. Lucie Hajíčková a Anna Bauerová získaly 3. cenu, Adéla Drexlerová 2. cenu (tř. I.Oblištilové),  Jana Zrůstová 3. cenu (tř. M.Bartoše), Daniel Ráliš 2.cenu, Dagmar Hladíková 1. cenu s postupem do ústředního kola  a duo Dagmar Hladíková a Natálie Klusáková také 1. cenu s postupem do ústředního kola (třída O.Cretana). Kritéria pro postupy soutěžících byla letos velmi přísná, proto jsou ocenění v krajských kolech a zejména postupy zpěváků do ústředního kola soutěží velkým úspěchem. Celkový počet postupů do ústředního kola byl totiž velmi malý. Všem úspěšným žákům i jejich pedagogům gratulujeme!!!