Dechy -kostel ang.

Klávesové nástroje

Jaroslav Skalka zahrál v Rudolfinu

Dne 26. září se v koncertní Sukově síni pražského Rudolfina uskutečnil koncert laureátů mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa 2023. Během koncertu seJS MenART s představilo 5 mladých klavíristů ve věku 11 – 16 let z České republiky, Slovenska a Rakouska Výkony všech účinkujících měly vysokou úroveň o čemž svědčí i odborná kritika v časopisu Harmonie:

Ve II. kategorii zvítězil Jaroslav Skalka z mariánskolázeňské ZUŠ Fryderyka Chopina, kde studuje hru na klavír u své matky Marie Skalkové. Echo z Bachovy Francouzské ouvertury BWV 831 hrál s rytmickým švihem a s téměř až tanečním odpichem. Fantasie – Impromptu cis moll op. 66 Fryderyka Chopina vyzněla překvapivě dramaticky a měla nádherně rozezpívaný střední díl. Skalkův strhující mladistvý elán se pak naplno projevil v závěrečné Toccate z Trois pieces Francise Poulenca. Její poslední takty působily až démonicky.“

Celý text si můžete přečíst zde:

Koncert vítězů Broumovské klávesy 2023 (casopisharmonie.cz)