DOM_a_mažoretky

Klávesové nástroje

Koncert ZSO se žáky ZUŠ

V pátek 10. listopadu vystoupili žáci ZUŠ na koncertu ZSO pojmenovaném „Vycházející hvězdy hudebního nebe“. Na tomto koncertě zastupovali ZUŠ FryderykaKlara 10 11 23s Chopina Sebastian Cretan hrou na pozoun a absolventka naší školy, v současnosti studentka Konzervatoře v Praze, klavíristka Klára Skalková. Sebastian Cretan hrál s nadhledem, publikum svým přirozeně muzikálním výkonem právem zaujal. Kláře Skalkové patřila druhá polovina koncertu. Čajkovského klavírní koncert je prubířským kamenem klavíristů, kteří se k tomuto Sebastian 10 11 23skoncertu s ohledem na jeho značnou obtížnost dostávají většinou až v daleko pozdějším věku. Klára předvedla skvělý temperamentní výkon, který publikum ocenilo potleskem ve stoje. Oběma zástupcům naší školy držíme palce a přejeme hodně štěstí v další hudební kariéře. (foto Jiří Pužej) záznam koncertu (Olimpiu Cretan)