Rozmarýnek - prezence

Sólové a sborové pěvecké vystoupení v Městském muzeu

33x15Říká se, že nejdokonalejším hudebním nástrojem je lidský hlas. V úterý 17.května se o tom mohli přesvědčit všichni (a nebylo jich vůbec málo), kdo přišli do Městského muzea v Mar.Lázních na koncert pěvecké třídy Dipl.Mus. O.Cretana. Koncert byl orámován vystoupením sborů: na úvod to byla Canzona – pěvecký sbor, který existuje nepříliš dlouhou dobu, přesto však již posbíral řadu zkušeností; celý večer uzavíral přípravný sbor složený z mladších žáků, s repertoárem písniček pro nejmenší. Kromě sborového zpěvu zazněl samozřejmě i zpěv sólový – představili se všichni žáci této třídy různého věku (od malých capartů sotva školou povinných po slečny, které již publikum dobře zná). Také jsme mohli slyšet dua: dvojhlas mladších děvčat (A.Monsportová-K.Benová) a zajímavý duet maminky se synem (D.Ráliš a L.Gaierová, která navštěvuje zpěv v programu Studium pro dospělé). Zaujala také písnička „Módní přehlídka“ sboru menších dětí, které připravily tuto písničku pro blížící se vystoupení „Děti dětem“ 2.června v Městském divadle. Celý koncert na klavír doprovodil a slovem uvedl Dipl.Mus.O.Cretan. Z koncertu je zde fotogalerie (foto. K.Cretan)