zobcové_flétny

Nástroje

Od dosažení věku pěti let se děti mohou zapisovat do hudebního oboru ZUŠ Fryderyka Chopina. Výuka probíhá současně na rovině praktické (hra na nástroj nebo zpěv) a na rovině teoretické (hudební nauka). Žáci hudebního oboru pak své dovednosti uplatňují v souborové hře v rámci některého z mnohých hudebních souborů nebo pěveckých sborů, které při ZUŠ Fryderyka Chopina fungují.
Vyučovány jsou následující nástroje:

Strunné nástroje
Housle, viola, violoncello, kontrabas,  kytara, baskytara

Dechové nástroje
Flétna zobcová, flétna příčná, hoboj, klarinet, saxofon, fagot,  baryton, tenor, pozoun, trubka, křídlovka, tuba,  lesní roh,

Klávesové nástroje
Klavír, elektrický klavír, keyboard, akordeon, varhanycembalo, spinet

Lidové nástroje
Dudy